Letní stanový tábor

Manětín - Klenoty

Tábor 2011

V roce 2011 nás námět našeho tábora přenesl do středověké Anglie za rytíři kulatého stolu. Setkali jsme se nejen s králem Artušem, kterého se jeho žena královna Guinevera pokoušela zbavit, aby se mohla stát neomezenou vládkyní říše, ale i s jeho kouzelníkem Merlinem, který nám pomohl najít „Hvězdu zdraví“ a tím krále Artuše zachránit.

Každičký den jsme museli plnit rozmary královny Guinevery, která se „naoko“ snažila uzdravit nemocného krále, který chřadl den ode dne více. Úkoly jako hledání dračích vajec, rekvírování území, dobývání pevností údajných nepřátel krále Artuše, byly nebezpečné a plné úskalí a jejich cíl byl jediný – zbavit se i nás věrných stoupenců krále Artuše. Setkali jsme i se zlou čarodějnicí, u které jsme nakonec za těžce vydělané peníze nakoupili střípky „Hvězdy zdraví“. A podle návodu kouzelníka Merlina, který nám pomohl nejen pomocí svých kouzel, ale i dobrými radami, jsme „Hvězdu zdraví“ sestavili a krále Artuše zachránil. Jeho odměna byla sladká. A na rozdíl od skutečnosti jsme královnu Guineveru nezavrhli, ale máme ji rádi dodnes.

A úplně ze současnosti jsme se setkali s plzeňskými záchranaři, kteří se na nás přiletěli podívat se svým záchranářským vrtulníkem, který jsme mohli prolézt odshora dolů. Nakonec nám ukázali některé prvky ze své činnosti a pochlubili se co všechno se svým vrtulníkem dovedou.

Letní stanový tábor © 2015 Frontier Theme