Letní stanový tábor

Manětín - Klenoty

Tábor 2009

I v roce 2009 jsme si jako námět našeho tábora vybrali příběh z knihy. Tentokrát vyhrál příběh, který napsal Robert Luis Stevenson – „Ostrov pokladů“. Tento příběh nás přenesl na moře do dob pirátů a bukanýrů, a samozřejmě na kýžený ostrov s ukrytým pokladem.

V duchu příběhu jsme i my postupovali jako Jim Hawkins, získali jsme mapu ostrova s pokladem, sehnali jsme posádku a loď a po nezbytných přípravách jsme vyrazili na dobrodružnou cestu. Chvíli jsme byli piráti, chvíli zase věrní kapitána Smolleta a vedli náročné bitvy a souboje. Taky jsme si vyzkoušeli jak se cítil pirát Černý pes,který byl slepý. Ale po strastiplné cestě jsme konečně dorazili na kýžený ostrov s pokladem. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že nás někdo předešel. Naštěstí i my jsme nalezli starého piráta Bena Guna, který byl tím kdo nás předešel. Za jeho záchranu jsme po přemožení pirátů vedených Johnem Silverem přece jenom poklad získali.

Taky se za námi zastavil Dědeček (Napi) se svými indiánskými a traperskými kamarády, kdy jsme si mohli prohlédnou malou část výstroje a výzbroje indiánů a traperů. A hlavně přivedli ukázat své čtyřnohé miláčky – koně. A nechali nás svézt! To byla paráda.

Letní stanový tábor © 2015 Frontier Theme