Letní stanový tábor

Manětín - Klenoty

Tábor 2008

V roce 2008 jsme si jako námět tábora vybrali hledání vzácného kipu (uzlíkové písmo inckých indiánů), které nás mělo dovést k tajemnému bájnému pokladu. Příběh se odvíjel v Jižní Americe podle knížek Karla Maye – „Na Rio de la Plata“ a „V Kordilerách“.

Dobrodružná cesta z Buenos Aires přes tajemné a velmi nebezpečné Gran Chaco nás měla přivést do Tucumánu ve vzdálených Andách. V místy neproniknutelném Gran Chacu jsme se setkali s domorodými yerbatery (sběrači čaje), kteří byli přátelští a vždy ochotni nám pomoci. Samozřejmostí byly půtky s místními indiány, kteří jsou daleko zákeřnější a méně přátelští ve srovnání s indiány severoamerickými. Naše ležení navštívil domorodec Pedro Ainas, který nám poskytl velice užitečné informace. My jsme mu na oplátku věnovali vlastnoručně vyrobené šperky a ozdoby pro jeho ženu, která se velmi ráda parádila. Na konci naší cesty jsme se dostali do sídla zemřelého českého entomologa Paprčky a po rozluštění jeho dopisu na rozloučenou jsme se dozvěděli, že vzácné kipu je již rozluštěno a je majetkem mnichů v nedalekém klášteře. Přesto jsme ale navštívili místo kde byl původně uložen bájný incký poklad a našli ještě jeho neobjevené zbytky.

Ve volných chvílích nás navštívili kamarádi z klubu „Maniac Offroaders“, kteří nás svezli cestou necestou (doslova) v offroadových autech. A díky kamarádovi Jirkovi Netopilíkovi z vedlejšího tábora jsme opět měli možnost jezdit na provizorní lanovce přes hlubokou strž.

Letní stanový tábor © 2015 Frontier Theme